O nas

Informacje o spółce kapitałowej eMits UG (haftungsbeschränkt)

Opis rozpoczęcia świadczenia usług w Niemczech dla nowych firm i biuro serwisu na terenie Niemiec

Początki

Rozpoczynając działalność w roku 1998 - świadczyliśmy usługi IT z zakresu administracji i zarządzania serwerami dedykowanymi których kolokacje były rozproszone po całym świecie od Polski przez Holandie i Niemcy oraz Danie a kończąc w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Rozszerzanie zakresu kompetencji

Już po pierwszych miesiącach, wiedzieliśmy że kwestią czasu jest rozszerzenie naszych usług zgodnie z zapotrzebowaniem rynku i naszych klientów co zaowocowało wdrożeniem systemu usług hostingowych oraz Resellerskich jak również dostarczaniem usług shoutcastu.

Usługi projektowe

Kolejnym etapem było wdrożenie na własne potrzeby wewnętrzne - projektowania wektorowego które z czasem zamieniło sie w regularne świadczenie usług projektowych logotypów a wraz z nimi, tworzenia księg znaku.

Usługi programistyczne

Dysponując zapleczem technicznym oraz projektowym, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnej usługi którą było projektowanie stron internetowych oraz aplikacji komputerowych. W nawiązaniu do poprzednich i ciągle udoskonalanych usług - mogliśmy dostarczyć naszym obecnym oraz nowym klienta kompleksową obsługę ich firm poczynając od zaprojektowania logotypu, przez projekt i wykonanie strony internetowe ktorą następnie umieszczaliśmy na naszych serwerach a kończąc na tworzeniu oprogramowania do wymiany danych między oddziałami firm naszych klientów.

Konsulting

Z czasem dostrzegliśmy że każda nie typowa działalność gospodarcza prowadzona na terenie Polski a dobrze prosperująca - musi liczyc sie z utrudnieniami podatkowymi jak również urzędowymi, co zmusiło nas do przeniesienia firmy na teren Niemiec. Początkowe korzystanie z usług innych konsultingów których usługi były znacząco przewartościowane względem obsługi i dostarczanych produktów - zmusiło nas jako prężnie rozwijającą się firme, do podjęcia własnych działań w kierunku unormowania wszystkich kwesti prawnych i podatkowych.
Doświadczenie zdobyte w trakcie przenoszenia firmy na teren Niemiec jak i w trakcie jej prowadzenia nie mogło zostać nie wykorzystane, przez co kolejnym etapem rozwoju naszej firmy było otwarcie biur konsultingu przy pełnym wspraciu kancelarii adwokackich oraz radców podatkowych, dając możliwość świadczenia usług konsultingu na wysokim poziomie i z przystępnymi cenami jako uzupełnienie naszego dążenia do kompleksowej obsługi klientów prywatnych oraz biznesowych.